Társasházkezelésünk 24 órás telefonos ügyeleti szolgáltatást biztosít minden általa képviselt társasház számára, a hét minden napján. Partner cégeink műszaki problémák garantált gyors elhárítása érdekében 0-24 órás gyorsszolgálati ügyeletet tartanak, szakemberek mindig időben érkeznek és munkájukra minden esetben garanciát vállalnak. A könyvelésnél a kiemelt figyelmet igénylő feladatokat, mint a bevallások, bérszámfejtést nagy tapasztalattal rendelkező könyvelőcégre bízza képviseletünk. A társasházi pályázatokat folyamatosan figyelemmel kísérjük az interneten a helyi önkormányzatok weboldalán. A tulajdonosokat a közgyűléseken, tájékoztatjuk a lehetőségekről és amennyiben a közgyűlés úgy dönt, hogy szeretne pályázni, akkor cégünk ingyenesen elkészíti a pályázatot a társasház számára. A jogszabályoknak megfelelően társasházi közös képviselet kezelésében lévő társasházaknál elvégeztetjük az épületek kötelező, időszakos érintésvédelmi, villámvédelmi, tűzvédelmi berendezéseinek vizsgálatát, és elkészítettjük a minősítő okiratokat. Ha lehetséges pénztári mozgásokat minimális szinten tartjuk. Közös költséget, és bérleti díjat banki átutalással, csekken, vagy banki készpénzbefizetés formájában tudják a lakók, illetve a tulajdonosok teljesíteni. A vállalkozók által elvégzett munkák ellenértékét, azok munkájának le ellenőrzését követően, szintén banki átutalással egyenlítjük ki.
KÖZÖSKÉPVISELŐ.HU
Közös képviselő munkája
A közös képviselő egy társasház vagy lakóközösség képviseletében dolgozó személy vagy szervezet, aki felügyeli a közös tulajdonban álló területeket és épületeket, valamint irányítja a közös dolgok használatát. A közös képviselő felelős a közös költségek beszedéséért és költségvetés készítéséért, valamint a társasház ügyeinek intézéséért és az esetleges problémák kezeléséért. Az ő feladata az is, hogy az épület karbantartása és felújítása érdekében kapcsolatot tartson a szakemberekkel és a szolgáltatókkal, valamint az ügyfelekkel és az érdekeltekkel való kommunikáció és kapcsolattartás. A közös képviselő az egész társasház érdekében dolgozik, és azon fáradozik, hogy a közösség mindennapi élete zavartalan legyen, az ingatlan értéke pedig megőrződjön.
Közös képviselő törvényi szabályozás
A közös képviselő munkáját több törvény is szabályozza Magyarországon. A legfontosabbak között szerepel az új Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény, valamint a társasházakról szóló 2003. évi XIX. törvény és az azt módosító jogszabályok. Ezek a törvények foglalkoznak a közös képviselő jogállásával, feladataival, felelősségével és az általa ellátott feladatokkal kapcsolatosan. Emellett a társasházak alapító okirata is rögzítheti a közös képviselőre vonatkozó további előírásokat és feladatokat.